Blefaroplastyka powiek plazmą azotową Intraject

Opis zabiegu

Oferujemy najnowocześniejsze urządzenie Intraject oparte na technologii plazmy azotowej. Innowacyjność tej technologii to połączenie termoliftingu z niezwykle głęboką przebudową mechaniczną poszczególnych warstw naskórka i skóry właściwej, pozbawioną ryzyka poparzeń i światłouczulenia.

Zaletą plazmy azotowej zastosowanej w aparaturze Intraject jest możliwość jej zastosowania na powiekę ruchomą i przeprowadzenie blefaroplastyki – nieoperacyjnej korekcji powiek, która usuwa nadmiar luźnej skóry na górnej powiece co do tej pory było możliwe jedynie drogą chirurgiczną.

Liftinguje, napina górną powiekę niwelując załamania na powierzchni powieki oraz daje efekt zagęszczenia luźnej skóry na powiece -poprawia jej jędrność, dogłębnie ją wygładza i niweluje zmarszczki.

Technologia plazmy azotowej sama w sobie jest czymś niezwykle innowacyjnym. Azot zostaje poddany radiofrekwencji, o bardzo dużej częstotliwości, w wyniku czego powstaje plazma, czyli używana podczas zabiegów energia. Energia plazmy widoczna jest jako bezowa poświata, która przechodzi w żółtawą poświatę zwana poświatą LEWISA Rayleigha.

Plazmę azotową wyróżnia fakt, że ten rodzaj energii w przeciwieństwie do laserów, nie potrzebuje chromoforów (czyli w zależności od rodzaju zabiegu, wybranych struktur skóry), ponieważ jej przekazywanie odbywa się poprzez wodę w skórze. Im lepiej nawilżona skóra, tym lepsze efekty zabiegu. Ponad to podczas zabiegu skóra nie jest naświetlona energią laserową, która znacznie wzmaga jej czułość na światło. Plazma eliminuje więc ryzyko powikłań w postaci przebarwień po laseroterapii. Pod wpływem impulsów energetycznych rozpoczyna się proces tworzenia nowych warstw komórek naskórka i skóry właściwej.

Dodatkowo, bardzo ważnym atutem i wyróżnikiem tej technologii jest termiczna modyfikacja komórek, a nie ich uszkadzanie, dzięki czemu unikamy ewentualnych poparzeń. Poprawa stanu skóry następuje stopniowo i może pogłębiać się nawet przez rok, natomiast już po 10 dniach widać pogrubienie granicy skórno-naskórkowej i pojawienie się nowych włókien kolagenu. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa około tygodnia.

Podczas zabiegu nie ma krwawienia, ani uszkodzenia tkanek otaczających punkt działania plazmy, za to następuje szybkie obkurczenie skóry, a w dłuższym okresie też efekt stymulacyjny. Po zabiegu pojawia się opuchlizna, która może utrzymywać się do 4 dni.

Efekty uzależnione są od indywidualnych uwarunkować pacjenta. Bardzo dobre efekty uzyskuje się po pierwszej wizycie. Jednak nie wykonuje się więcej,niż trzy zabiegi, nie częściej niż raz na 6 tygodni. Efekty mogą się utrzymywać nawet do 4 lat.

Przeciwwskazania:
  • hemofilia,
  • terapia retinoidami,
  • ostra cukrzyca,
  • rozrusznik/niewydolność serca,
  • zakrzepica, zapalenie żył, nadciśnienie, niedociśnienie,
  • ciąża, laktacja,
  • operacje plastyczne (min. 1 rok),
  • nowotwór (do 5 lat po terapii).